
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold Flash over Nickel |
| Pitch | 0.5 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 8 |
Stock: 303
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26294
Ext.Price$0.26294
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26294 | $0.26294 |
| 10 | $0.23539 | $2.35390 |
| 50 | $0.21072 | $10.53600 |
| 100 | $0.18715 | $18.71500 |
| 500 | $0.16622 | $83.11000 |
| 1000 | $0.14763 | $147.63000 |
| 3000 | $0.13112 | $393.36000 |
